Veertien dagen lang geen logje, dan is het lastig weer op gang te komen. Druk geweest, logees, andere bezigheden.
Zondag 16 augustus was het dorp onzichtbaar door de rook van de brand in de Hoge Venen, toch meer dan 100 km van hier, en het rook de hele dag naar ... eh, rook.

Volgens dit kaartje hebben de de rookdeeltjes een brede strook overgeslagen en zijn ze precies in deze regio naar beneden gekomen.

Ramen dicht laten en buiten, ahem, niet ademen. De paarden en andere dieren moeten in zo'n geval maar zien hoe ze het redden. Gelukkig was het 's avonds weer helder.
Door de droogte voeren we al sinds de komst van Itawa (1 augustus) hooi, de twee van vorig jaar overgebleven balen waren droog maar nog goed. Zaterdag de 22e kregen de paarden er het laatste stukje ruïneveld bij en we sneden de eerste baal voordroog van dit jaar aan. Toevallig was dit de enige baal zonder gaatjes, dus nu weten we nog niet hoe de rest eraan toe is. Deze eerste was in elk geval prima, licht vochtig en zonder schimmel. We voeren twee keer 10 kg per dag. Nu het gras na een paar regenbuitjes weer ietwat groeit, stoppen we ermee zodra de baal op is.
Itawa kwam twee keer met de trailer voor educatieve ritjes, die goed verliepen, zelfs met een eerste galopje. Kilometers maken en conditie opbouwen. Titan is veel beter in vorm dan zij.
Er hing voor het eerst deze zomer een vleermuis aan de screen, hij vloog uit zichzelf weg. De zwaluwen leken vertrokken maar gisteren zag ik er toch nog een het hooischuurtje in vliegen. R gaat daar vier zwaluwnesten monteren, zodat ze volgend jaar met al hun jongen van dit jaar genoeg plek hebben.

En dan waren we ook nog een weekend in Nederland. Feest, veerpont, Amerongen, met een berg van 69 meter hoog, tabaksmuseum, logeren in W'berg. Hollands landschap. Weer thuis leken de weilanden echt een beetje minder dor.
Nou, dat allemaal. En nu is het bijna september. Er wordt steeds hevig onweer voorspeld maar er valt niets. We hebben regen nodig.